Przemysłowe magazyny energii pozwalają na optymalizację zużycia energii i prowadzą do redukcji kosztów operacyjnych. Mogą służyć jako awaryjne zasilanie, zwiększając stabilność działania firmy w razie awarii sieci elektrycznej. W tym wypadku godne uwagi są także baterie stacjonarne SP, które poznamy bliżej już za chwilę! Czym cechują się takie produkty i gdzie zazwyczaj są stosowane?
Bateryjne magazyny energii
Gdzie znaleźć bateryjny magazyny energii o doskonałej jakości wykonania i niezawodności? Szeroka oferta czeka na nas na stronie linkzpu.pl, gdzie nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone z wyboru magazynu energii. Jeśli poszukujemy kompromisu między bezpieczeństwem i długim okresem użytkowania a przystępną ceną, z pewnością warto zainteresować się bateriami stacjonarnymi SP.
Baterie stacjonarne typu SP
Gdzie stosuje się baterie stacjonarne typu SP? Okazuje się, że ich zastosowanie obejmuje głównie telekomunikację, systemy UPS, energetykę i oświetlenie awaryjne. Najważniejsze cechy takich baterii to:
- Dbałość o ekologię (możliwość recyklingu baterii)
- Długi okres niezawodnej pracy baterii (do 15 lat)
- Zachowanie norm jakościowych
- Wysoka wydajność
- Wysoki poziom bezpieczeństwa
Wszystko to sprawia, że baterie stacjonarne SP już od dłuższego czasu cieszą się sporą popularnością na rynku.
Konstrukcja ogniw stacjonarnych
Jak wygląda konstrukcja ogniw stacjonarnych? Powstają one z zestawów płyt pancernych dodatnich i płyt ujemnych pastowanych. Są one odlewane ze stopu ołowiu o niewielkiej zawartości antymonu, dzięki czemu dochodzi do spowolnienia reakcji rozkładu H2O w trakcie pracy ogniwa. Następnie stosuje się nowoczesne technologie, nanosząc mokrą masę czynną poprzez pastowanie i oddzielając płyty za pomocą separatorów o danej grubości. Pamiętajmy o tym, że mikroporowaty materiał wraz z krzemionką przekłada się na niską oporność elektryczną! Takie zestawy płyt są umieszczane w specjalnych naczyniach, a szczelna obudowa zostaje zespolona na stałe z pokrywą ogniw, co zabezpiecza przed przenikaniem elektrolitu i gazu. Dodatkowo stacjonarne ogniwo jest wyposażone w przeciwwybuchowy korek ceramiczny, jaki ma za zadanie absorbować wydzielający się wodór.